Brno Soběšice 21. - 22. září 2002

Po deštivém víkendu na Ecce Homo se nad námi počasí nesmilovalo ani další týden. V sobotu 28.9.2002 se v Brně konal již 78. ročník závodu do vrchu v Soběšicích.

Letos pořadatelé přesunuli prezentaci a výstavu motocyklů a automobilů přímo do areálu zdravotního střediska Kociánka. To byl jistě rozumný tah. Vytvořilo se tak klidné a příjemné zázemí, kde mohli všichni účastníci i diváci do sytosti rozjímat nad zachovalými či zrenovovanými exponáty - pravda trošku zmoklými, ale to jim rozhodně neubralo na kráse.

V 10 hodin odstartoval první motocykl. Trať byla letos uzavřena, a tak se jezdci nemuseli obávat případné kolize s autobusem a podobně, jako tomu bylo ještě loni. Kvalita vozovky bohužel ve srovnání se Šternberkem nebo Vítkovem značně pokulhává. Žádným překvapením nejsou kanály, občasné nerovnosti silnice, díry nebo i bláto....

Jely se dvě soutěžní jízdy pravidelnosti. Po nich byl na řadě oběd a posezení ve velmi útulném prostředí restaurace Taverna. V 15 hodin byli vyhlášeni vítězové. Co se Rudochů týče, z celkového počtu pěti hned dva obsadili stříbrnou a bronzovou pozici. Na druhém místě v kategorii motocyklů do r.v. 1930 se umístil Indian Scout 1927 a na třetím Indian Four z roku 1929.

Výsledkovou listinu s umístěním jednotlivých soutěžících, jejich časy a jiné zajímavosti naleznete na adrese: www.atelier-kupka.cz/veteran.

Jitka Hanušová, Oltimer Club Helfštýn
Ráno před startem
Indian Scout 101 - 600 ccm
Indian Scout 101 - 750 ccm
Indian Scout 101 - 600 ccm
Indian Four
Indian Scout 1927 - 600 ccm
www.indianmoto.cz