Helfštýnský okruh - jubilejní X. ročník 11. května 2002

Co dodat? - Ti, kteří zavítali ví, jak to myslím.- Mohla bych zde udělat výčet těch nejskvělejších přívlastků, které znám, a přesto by ani jeden z nich nemohl vystihnout skutečnou atmosféru soutěže. Kdo viděl, pochopí. A tím bych mohla skončit, s výzvou těm, kteří o tu slávu letos přišli, ať se na rok přijdou přesvědčit na vlastní kůži nebo alespoň oči.

Ale dobrá, pár řádků přeci jen ....

Start závodu byl tradičně v Lipníku na náměstí v 9 hodin. Následovala cesta do Přerova a výstava na tamějším Žerotínově nám. Trať vedla dále do Bystřice pod Hostýnem, Hranic a končila, jak jinak, na Helfštýně. Tam na všechny úspěšné jezdce, kteří zajeli nejen trať samotnou, ale zdolali také prudké stoupání na hrad, čekaly bouřlivé ovace veteránských fanoušků. Myslím, že nejen pro moji Zetku bylo vrcholným výkonem celého dne vystoupat až na nejhornější nádvoří Helfštýna. Nešlo ani tak o kopec, jako spíš o kličkování mezi lidmi doprovázené neúnavným troubením klaksonu. Zetinka se ale vytáhla, a tak jsem ji s přehledem zaparkovala nahoře vedle Jawičky a Čechií.

Nálada na hradě byla parádní a nic na tom nezměnil ani fakt, že se nekonalo vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Ty totiž hravě zastoupil přerovský Dixieland, s hudbou ve swingovém stylu třicátých let, čili takoví "mladí Havelkové". Po nich pěkně zvesela spustila na Tatře dorazivší Veselka.

Pro všechny soutěžící bylo občerstvení zdarma jak na hradě, tak večer při vyhlašování výsledků v Lipníku. Tam v společenském sále internátu Střední integr. školy elektrotechnické se postupně rozproudila zábava a trvala až do rána.

A nemýlím-li se, všechny čtenáře tohoto článku jistě zajímá, jaké stroje byly k vidění ..... no, to je nejlepší vidět, takže se příští rok přijeďte podívat!


Hodně zdaru a bez nehod ujetých kilometrů všem veteranistům

přeje za Oldtimer Club Helfštýn Jitka Hanušová.
Na náměstí v Lipníku
Na náměstí v Lipníku
Start z Lipníku na Bečvou
Jeden z účastníků na stroji Indian
Indian Scout 101
Na nejhornějším nádvoří Helfštýna
Na nejhornějším nádvoří Helfštýna
www.indianmoto.cz